Πλατφόρμα Τηλεκπαίδευσης 3ου Γυμνασίου Ηγουμενίτσας

Νέα τμήματα από 18/5/2020-12/6/2020
- Τετάρτη, 13 Μαΐου 2020 -

Αγαπητοί μου μαθητές/μαθήτριες

Η νέα πραγματικότητα που ζούμε όλοι μας φυσικά έχει αντίκτυπο και στην σχολική μας ζωή. Όπως οι περισσότεροι θα γνωρίζετε τα τμήματα στα οποία καθημερινά κάνατε μάθημα διασπώνται στα δυο με ίσο περίπου αριθμό μαθητών. Δηλαδή κάθε τμήμα χωρίζεται στη μέση. Οι μισοί λοιπόν μαθητές απο κάθε τμήμα θα έρχονται διαφορετικές ημέρες απο τους άλλους μισούς ώστε να ελαχιστοποιηθεί η διασπορά του κωροναϊου. Στην πλατφόρμα eclass και στο χαρτοφυλάκιο σας έχει δημιουργηθεί ένα νέο μάθημα με τίτλο "Υποτμήματα του ΧΧ τμήματος απο 18/5/2020 έως 12/6/2020).Ελέγξτε το. Παρακαλώ όλοι σας, να δείτε σε ποιο υπο-τμήμα ανήκετε καθώς επίσης και ποιές ημερομηνίες θα προσέρχεστε στο σχολείο. Θα πρέπει να επισημάνω οτι κάθε υποτμήμα θα προσέλθει στο σχολείο 10 φορές, μέχρι 12/6/2020 που είναι και η λήξη του διδακτικού έτους.

Εναλλακτικά ο γονέας/κηδεμόνας μπορεί να κάνει κλικ στην παρακάτω εικόνα κάνοντας χρήση τους κωδικούς που έχουν σταλεί στο email του

Ο Δ/ντης